150 000 korun. Tedy o 50 tisíc více než v předchozím roce. Přesně na takovou částku byl vypsán šek pro KŘÍDLENÍ nadační fond, který nyní tuto částku rozdělí mezi konkrétní projekty místních neziskových organizací. Dopravní podnik Ostrava (DPO) děkuje všem, kteří do sbírky přispěli, i všem dobrovolníkům, kteří tuto akci podpořili.

„Jsem nesmírně rád, že jsme se s naší Tyrkysovou sbírkou stali součástí všech křídlících projektů. Je vidět, že lidé v Ostravě jsou ochotní pomáhat a jsou k sobě navzájem laskaví. Mám velkou radost, že se nám povedlo předat větší částku než loni a věřím, že tím příběh naší Tyrkysové sbírky nekončí, ale teprve začíná,“ říká generální ředitel a předseda představenstva Daniel Morys.

"Stejně jako Dopravní podnik propojuje město, my propojujeme neziskové organizace v našem kraji. A proto mám ze společného propojení a z letošní částky neskutečnou radost a těším se na další ročník,“ řekla Magda Pátková spoluautorka sbírky a zástupkyně KŘÍDLENÍ nadačního fondu při převzetí šeku.

Dobrovolníky s kasičkami již v ulicích nepotkáte, ale stále můžete přispět pomocí speciální Tyrkysové jízdenky, kterou pořídíte v mobilní aplikaci MojeDPO. Tyrkysová jízdenka je plnohodnotnou 45minutovou přestupní jízdenkou, na kterou je možné cestovat v rámci ostravské MHD. Cena této jízdenky je 50 Kč, přičemž celou částkou přispějete právě nadačnímu fondu KŘÍDLENÍ.

Letošní ročník Tyrkysové sbírky byl zahájen 18. listopadu instalací kasičky v Zákaznickém centru DPO na Poděbradově ul., kde mohli zájemci darovat svůj finanční příspěvek. Ve dnech 25. – 27. listopadu 2019 pak do ulic a vozidel MHD vyrazily také dobrovolnické týmy, které dobrovolným dárcům věnovaly vkusné tyrkysové mašličky. Darovat příspěvek mohli zákazníci DPO také ve stánku s čajem v Zákaznickém centru. V pátek 22. listopadu projela Ostravou „Okřídlená“ tramvaj, která symbolicky přivezla do města advent. I zde mohli laskaví cestující přispět do Tyrkysové sbírky.

Vyhlášení částky vybrané v průběhu Tyrkysové sbírky Dopravního podniku Ostrava proběhlo ve čtvrtek 28. listopadu 2018 v multifunkční aule Gong v Dolních Vítkovicích, a to na akci „Advent plný Křídlení“ pořádané Nadačním fondem KŘÍDLENÍ. K Tyrkysové sbírce se kromě organizátorů a samotných dobrovolníků přihlásily také partnerské organizace, včetně městských firem Ostravské komunikace a.s. a OZO Ostrava s.r.o., které svým přispěním výrazně obohatily průběh a výsledky letošního ročníku.