Novinky

Colors: Blue Color

Dopravní podnik Ostrava (DPO) oznamuje, že od pondělí 26. 10. 2020 do odvolání uzavírá prodejny jízdních dokladů Prodejna DPO Poruba vozovna, Prodejna DPO nákupní středisko Venuše a Prodejna DPO v OC Kotva z důvodu preventivních opatření. Zákaznické centrum na Dlouhé ulici poblíž Masarykova náměstí zůstává otevřeno.

1. listopadu 2020 zahájí Dopravní podnik Ostrava (DPO) provoz dlouho očekávaných patrových autobusů. Nejdříve mimosezónním provozem na lince č. 78. V následující letní sezóně je DPO přesune na speciální turistickou linku č. 88, která spojí Dolní oblast Vítkovice (DOV) a ostravskou zoologickou zahradu, dva nejnavštěvovanější turistické cíle v Ostravě i celém Moravskoslezském kraji. DPO se tak stane vůbec prvním městským dopravcem v České republice, který bude dvoupodlažní autobusy provozovat na běžné lince.

Vedení Dopravního podniku Ostrava (DPO) dnes znovu zahájilo práci krizového štábu. Ten neprodleně rozhodl o opětovném zavedení preventivních opatření jako jsou povinné roušky, zákaz nástupu předními dveřmi, oddělenou kabinu řidiče a otevírání všech ostatních dveří na všech zastávkách. Intenzivní dezinfekce vozidel probíhá stále od jarní vlny pandemie koronaviru.

TISKOVÁ ZPRÁVA SDP ČR

MHD se vrací se začátkem školního roku do plného provozu. Právě školní rok, respektive školáci, jsou hlavním motivem dalšího společného spotu, který vznikl pod hlavičkou Sdružení dopravních podniků ČR.